ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"Мінери" з Харкова вимагають гроші з власників пітерських магазинів, - ЗМІ

Група зловмисників із Харкова, які роблять хибні повідомлення про замінування торговельних центрів у Петербурзі, вимагають у власників магазинів "за спокій" грошову винагороду
Depo.
9 липня 2015 15:04
ФОТО: depo.ua

Як передає Харків.depo.ua, про це пише Snob.ru.

За відомостями видання, поліція Петербурга 8 липня вже шостий раз за місяць евакуювала людей з торговельного центру "Галерея", що поблизу Московського вокзалу. Торговельний центр евакуювали 2, 3, 5, 6, 7 і 8 липня. Одночасно з цим в Петербурзі вже не в перший раз евакуювали ТРЦ "РІО".

Крім "РІО" і "Галереї" в Петербурзі також безуспішно шукали бомби у ТРЦ компанії Fortgroup: "ЄВРОПОЛІС", "Південному полюсі", "Родео Драйве", "Сіті Молл", "Лондон Молле". Починаючи з 12 березня магазини евакуювали близько 50 разів.

Хто "мінує" магазини Петербурга

У Fortgroup на початку березня отримали лист від "команди, яка займається вимаганням у власників комерційної нерухомості". Вимагачі зажадали у компанії за спокій 5 тис. дол. одноразово (через купівлю біткойнів; бійткойн - електронна валюта), а також абонентську плату 1 тис. дол. на місяць.

Натомість шантажисти пообіцяли перестати повідомляти про бомби в магазинах компанії, а також запропонували "замінувати" конкурентів. Коли компанія відмовилася, шантажисти збільшили суму відкупних до 15 тис. дол.

Телефонні терористи назвали себе Dillinger team - по імені гангстера Джона Діллінджера, який грабував банки в США в 1930-х роках.

Крім Fortgroup листа "Діллінджер" отримували в мережі "Магніт" і в "Меге". З них вимагачі зажадали по 5 тис. дол.

Український "слід"

За інформацією Snob.ru, до угруповання Dillinger team входять від 5 до 10 осіб, ними керує якийсь Костянтин Саприкін. Всі дзвінки про бомби в торгових центрах, за інформацією поліції Петербурга, надходять з телефонних номерів українських операторів Life і МТС. Вдалося з'ясувати, що дзвонять з розташованого в Харкові торговельного центру "Квінта".

Про затримання вимагачів не повідомлялось, проте через деякий час торгові центри Fortgroup перестали "мінувати". У компанії розповіли, що впоралися "власними силами, але і за допомогою правоохоронних органів". Як вдалося втихомирити шантажистів, представники Fortgroup не уточнили.

Більше актуальних новин про місто Харків читайте на Харків.depo.ua