"Інформаційний спротив": Харків є зоною найвищої терористичної загрози

Група "Інформаційний спротив" оприлюднила оцінку сепаратистської та терористичної загрози в регіонах України станом на 1 квітня

Як повідомляється на сайті організації, останнім часом експерти групи фіксують "зміщення акцентів у діяльності Кремля", передає depo.ua.

"Не припиняючи підготовки до наступальних дій і ескалації конфлікту на Донбасі, Москва продовжує активну діяльність по розгойдування ситуації на Сході та Півдні України за допомогою невійськових засобів", - йдеться у матеріалі.

Як відзначається, така поведінка пояснюється двома факторами:

По-перше, російське керівництво хоче мати додатковий інструментарій для дестабілізації ситуації в Україні на випадок, якщо військові заходи (аж до повномасштабного вторгнення) будуть визнані недоцільними.

По-друге, в Україні формується комплекс умов, які роблять можливу дестабілізацію без широкого військового втручання реальною. З одного боку - це зростання несприятливих для держави настроїв в деяких прошарках суспільства на тлі складної соціально-економічної ситуації. З іншого - це наближення місцевих виборів, в ході яких в деяких регіонах може спостерігатися "реванш" політсил, "які не відзначаються патріотизмом".

Крім регіонів, де безпосередньо тривають бойові дії, об'єктом уваги аналітиків "Інформаційного спротиву" стали Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Дніпропетровська, Харківська області.

"Особливу увагу на даному етапі буде приділено Харківському регіону. Для роботи по цьому регіону буде створено окремий підрозділ групи "ІС", - йдеться у матеріалі.

Як відзначається, Харківський регіон перебуває в стані підвищеної небезпеки і може стати для Москви полігоном, де буде відпрацьована модель невійськової дестабілізації, яка викличе ланцюгову реакцію на всьому Сході та Півдні України.

На відміну від, наприклад, Одеси, де також ситуація дуже непроста, Харків має низку особливостей.

1. Регіон має 300 км спільного кордону з Росією і стільки ж - з територіями, де проводиться АТО. Що полегшує проникнення диверсантів, передачу зброї і ресурсів для місцевої терористичної мережі, а також вплив російської пропаганди. У Харківській області сталося 47 терактів, з них 11 - вже в 2015 р За інформацією СБУ, ниточки більшості терактів і ДРГ тягнуться в Бєлгород (РФ).

2. У Харківську область тільки за офіційними даними переїхало більше 157 тис. біженців (більше, ніж у будь-який з регіонів України). Разом з біженцями, які не зареєстровані, кількість переміщених осіб оцінюється в 300 тис. осіб (11% населення регіону).

3. У довоєнний час регіон був відносно благополучним. Однак зараз економічна ситуація, як і по всій країні, погіршується.

4. Половина експорту Харківської області в 2014 р припадала на Росію. За рік він скоротився на 20%. З початку року обсяги зовнішньої торгівлі регіону (і екпорт, і імпорт) впали приблизно на 40%. За минулий рік за найскромнішими підрахунками великі підприємства регіону втратили більше $ 100 млн. Через розрив контрактів з російськими контрагентами. При цьому роботи позбулася маса людей, які займалися малим і середнім бізнесом. Наслідки цього поки не помітні, але тенденція зрозуміла.

5. У Харкові дуже сильні позиції антиукраїнських сил - як легальних (Опозиційний блок/ПР, КПУ, ПСПУ), так і напівлегальних (Оплот, Вихід та ін.). Саме на території Харківської області знаходиться єдиний територіальний виборчий округ в Україні, де на президентських виборах 2014 року програв Петро Порошенко. На парламентських виборах 2014 ОппоБлок набрав тут 32%, а колишні регіонали взяли 13 мажоритарних округів з 14.

6. Діяльність команди нового губернатора Ігоря Райніна поки важко коментувати. Вона працює два місяці, вже є певні позитивні зрушення. Зокрема, з приходом Райніна покращилися показники у проведенні мобілізації. Ситуація в економіці залишається складною. Однак, якщо взяти до уваги, що Харків - це прифронтовій регіон, то вона не така катастрофічна, як могла б бути. У деяких "мирних" регіонах України в економіці та соціальній сфері проблем не менше. Проте в цілому масштаб викликів, що стоять перед керівництвом Харківської ОДА, змушує бути стриманим у прогнозах.

"Треба розуміти, що допустити дестабілізацію ситуації в Харківському регіоні - це означає запустити ефект доміно і спровокувати зміну балансу на всьому Лівобережжі. Додаткове підживлення отримають проросійські групи в сусідньому Дніпропетровську та Запоріжжі, що поставить під загрозу всю логістику АТО. Під загрозою опиниться і все Причорномор'я", - пишуть в "Інформаційному спротиві", пояснюючи, чому саме Харкову приділено особливу увагу.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme