У Харкові відкриється Обласний центр онкології

У Харкові буде створено комунальне некомерційне підприємство "Обласний центр онкології"

У Харкові відкриється Обласний центр онк…

Як передає Depo.Харків, відповідне рішення було прийнято сьогодні, 8 вересня, під час сесії Харківської обласної ради.

Обласний центр створять на базі Харківського обласного клінічного онкологічного центру. Потреба змінити організаційно-правову форму закладу виникла через те, що на потреби центру з обласного бюджету виділяються значні кошти, але при цьому багато пацієнтів скаржаться на якість обслуговування і ненадання їм належної медичної допомоги.

Як повідомила в.о. директора Департаменту охорони здоров'я Харківської обласної державної адміністрації Галина Сіроштан, процедура реорганізації привнесе в роботу установи чимало позитивних змін і, перш за все, відіб'ється на якості послуг, що надаються. За її словами, центр зможе заробляти в "позаурочний" час, а зароблені кошти витрачати на поліпшення матеріально-технічної бази: покупку нового обладнання, медикаментів та вакцин, а також проведення унікальних досліджень.

"На 2016 рік Харківській області на виконання бюджетної програми "Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру" визначена квота в сумі 175,2 млн грн, а це менше, ніж в минулому році, коли потреба регіону не була забезпечена навіть на 50%", - зазначила в.о. директора департаменту.

Коли онкоцентр отримає статус комунального некомерційного підприємства, то з державного бюджету будуть виділятися кошти на виплату зарплати, придбання лікарських препаратів та препаратів для дезінфекції приміщень, а оплата комунальних платежів буде фінансуватися з місцевого бюджету.

"Для нашого бюджету це колосальні витрати, які ми зможемо погашати, тільки лише маючи власний дохід. Нинішній онкоцентр не прибутковий, він фінансується за рахунок медичної субвенції. Згідно із законодавством, установи охорони здоров'я не можуть заробляти, але це дозволено робити в неробочий час. Тому новий онкоцентр своїми силами зможе організовувати обстеження, проводити вакцинацію і надавати інші послуги, укладаючи договори з підприємствами та організаціями. Крім того, в центрі є патологоанатомічна служба, яка також може проводити власні дослідження", - зазначила Сіроштан.

У свою чергу заступник голови Харківської обласної ради, голова фракції партії "Відродження" в обласній раді Володимир Скоробагач звернув увагу на перевагах установи, якщо воно отримає статус підприємства. За його словами, це відкриє перед центром можливість співпраці з інвесторами та залучення коштів на розвиток, закупівлю унікального обладнання, на якому можна проводити діагностику для жителів всієї області або інших регіонів України.

"Нам треба йти в ногу з часом і використовувати всі ресурси для того, щоб центр поліпшувався. Ми розуміємо, що бюджетних коштів недостатньо для його якісного функціонування, тому модель управління, в якій онкоцентр може сам заробляти гроші, дасть йому можливість мати сучасне обладнання і більш якісно допомагати пацієнтам. Ми хочемо співпрацювати з великими інвесторами, щоб залучити гроші в наш регіон, наблизити онкоцентр до європейського рівня і зробити його кращим в країні", - зазначив Скоробагач.

Він додав, що важливим моментом є також те, що після реорганізації установи його керівництво отримає можливість заохочувати співробітників за відповідальне виконання їх професійних обов'язків. Зараз чинне законодавство накладає на бюджетні установи велика кількість обмежень, які не поширюються на комунальні некомерційні підприємства, в чому й полягає їх ще одна перевага.

Все новости Харькова читайте на Depo.Харьков

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme