Як росіяни відбирали нерухомість сепаратиста Жиліна у Харкові

У Харкові російські банки ведуть боротьбу за нерухомість, яка належить компаніям убитого Євгена Жиліна

Як росіяни відбирали нерухомість сепарат…

Жилін був відомий у Харкові кількома речами. По-перше, своїми радикальними проросійськими поглядами. По-друге, створенням бійцівського клубу "Оплот", який постачав "тітушок". По-третє, утриманням конвертаційних центрів, що переводили в готівку незаконно зароблені гроші.

Ґешефт, який він за часів Віктора Януковича отримував через конвертаційні центри, потрібно було вигідно вкладати, й одіозний сепаратист пішов найбільш простим шляхом – почав скуповувати нерухомість, у тому числі через аукціони, де вона найдешева.

Одним з головних активів Жиліна було ТОВ "Харківспецнадра". Засновником цього підприємства був він особисто, а також його батьки.

Чому російський "ВТБ" підбирає нерухомість сепаратиста Жиліна в Харкові - фото 1

У 2012 році одна нічим не примітна фірма з Дніпропетровська – ТОВ "Таміра" – не змогла погасити доларовий кредит в російському банку "ВТБ". Внаслідок цього майно фірми пустили з молотка.

Деякі приміщення придбало саме жилінське ТОВ "Харкіспецнадра". Зокрема, нежитлову будівлю загальною площею 10441,9 кв.м. по вулиці Морозова, 13 та будівлю на проспекті Московському, 257 площею 2382,7 кв.м.

Після купівлі будівлю на вулиці Морозова заклали під кредит, який взяла компанія "Велторг 2013". Це підприємство вже потрапляло в поле зору журналістів-розслідувачів. Компанія "Велторг 2013" опинилася в списку фірм, яким перераховувалися гроші від центру лабораторних досягнень "Еталон" - маленької фірми, яка за часів Януковича в один день отримала монополію на перевірку всього українського зерна, яке йде на експорт.

Крім "Велторга", тоді гроші перераховувалися ще трьом харківським фірмам: "Українська компанія "Модус", "Промтрейд ЛТД" і "Оптоком 2012".

Примітно, що ці три компанії опинилися в числі контрагентів харківського КП "Центральний парк культури і відпочинку ім. Горького". Фірми, за відомостями слідства, є фіктивними, і через них харківські чиновники виводили кошти з комунального підприємства.

Таким чином, надавши приміщення в заставу, ТОВ "Харківспецнадра" поручилося за підприємство "Велторг", яке отримало від одеського банку "Фінбанк" на початку 2014 року 15 млн грн кредиту.

Симптоматично, що вартість приміщення, під заставу якого був отриманий кредит у 15 млн грн, втричі менша за тіло самого кредиту. Свого часу ця угода дозволила нардепу Юрію Березі звинуватити "Фінбанк" у зв'язках із Жиліним та фінансуванні терористів.

Одеські банкіри тоді, звичайно ж, спростували цю інформацію та заявили, що не мають ніякого відношення до лідера "Оплоту", тим більше, що після отримання перших коштів позичальник перестав виконувати умови договору.

Порушення умов кредитного договору підприємством "Велторг 2013" і дозволило "Фінбанку" відсудити у компанії Жиліна приміщення на вулиці Морозова, 13 (площа – більше 10,4 тис. кв м). Однак це судове рішення оскаржив російський банк "ВТБ".

На думку російських банкірів, будівля повинна належати їм, адже результати торгів, на яких "Харківспецнадра" викупило будівлю, були судом визнані недійсними. Більше того, представники жилінської компанії в суді заявили, що визнають вимоги "ВТБ". На початку осені 2015 року в апеляції росіяни домоглися того, що одеський суд скасував договір поручительства. Ще раунд, й росіяни отримають приміщення компанії Жиліна у власність.

Приміщення на Московському проспекті (площа – майже 2,4 тис. кв м) фірма Жиліна теж намагалася вивести з-під удару. ТОВ "Харківспецнадра" було одним з засновників ТОВ "Легат-2013", а придбані приміщення вартістю понад 4 млн грн стали статутним внеском.

Вже у 2014 році, коли Жилін виїхав з території України, підприємство "Легат-2013" перереєструвалося й вивело зі своїх засновників ТОВ "Харківспецнадра", а єдиним засновником став Михайло Астаф’єв. Жилінське приміщення, таким чином, залишилися у власності начебто нового керівника й, що важливо, - уникнуло арешту й перевірки з боку правоохоронців, які цікавляться одіозним сепаратистом.

Зараз дніпропетровська фірма ТОВ "Таміра" намагається розірвати угоду купівлі-продажу приміщення на Московському проспекті, адже результати аукціону були анульовані. Якщо це їм вдасться, то приміщення перейдуть у власність російського банку "ВТБ".

2 листопада 2015 року Господарський суд Харківської області залишив майно у власності ТОВ "Легат-2013", але вся боротьба за майно сепаратиста ще попереду. Більше того, ці два приміщення не вся нерухомість, яка належала Жиліну. Тож, ж з часом бажаючих відкусити від цього пирога буде все більше.

Чому росіяни відбирають нерухомість сепаратиста Жиліна в Харкові - фото 2

Довідка Depo.Харків. Євген Жилін – колишній співробітник правоохоронних органів, голова організації "Оплот" і керівник структур корпорації "Оплот". У 2012 році хотів балотуватися до Верховної Ради по мажорітарному округу, але, за його словам, під тиском зняв свою кандидатуру. Тоді на його окрузі переміг Олександр Фельдман. Жилін став відомим в Україні наприкінці 2013 року - початку 2014 року як противник і критик Євромайдану, один із керівників Антимайдану. Він займався тим, що організовував "тітушок" до Києва й хвалився побиттям євромайданівців.

Після Революції Гідності Жилін покинув Харків. Стосовно нього правоохоронці відкрили декілька кримінальних проваджень, у тому числі за створення незаконних військових формувань. За вдіомостями правоохоронців, він знаходиться у розшуку й переховується на території Росії.

Все новости Харькова читайте на Depo.Харьков

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme