Без фінансування медичних досліджень Україна ризикує стати країною третього світу

Медична реформа повинна торкнутися не тільки лікувальною, але і наукової медицини, яка в даний момент фінансується дуже слабо

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської обласної організації "Самопомочі", таку думку висловив лікар-травматолог і депутат Харківської міськради від фракції "Самопоміч" Тарас Сітенко.

Він наголосив, що сьогодні Україна відстає в лікуванні багатьох захворювань, в першу чергу, онкології від передових країн, де медицина зробила гігантський стрибок у розвитку цієї галузі.

"Без розвитку науки, тільки лише з лікувальною медициною, ми перетворимося на країну третього світу. Тому, щоб не втратити науку, її потрібно перевести на зовсім інші рейки: дослідження актуальних в суспільстві проблем повинні проходити через спеціальні програми, гранти. Наприклад, в якийсь момент в США було зафіксовано велику кількість пацієнтів із болем у попереку. Виникла програма "Біль у попереку", і 1 млрд дол. на рік йде на дослідження цієї проблеми", - зазначив Сітенко.

Депутат переконаний, що держава повинна реагувати на сьогоднішні проблеми в медицині і направляти гроші на дослідження в необхідній області.

Для того, щоб державний бюджет міг оплачувати дослідницьку частину медицини, ініціатори медреформи пропонують активно впроваджувати систему страхової медицини. Але для цього повинні розвиватися незалежні, так звані, "асистантських" компанії - ті, які можуть грамотно підказати хворому, куди він може звернутися за медичною допомогою, що оплачується страховкою. Допоміжним двигуном реформи є децентралізація. Вона дозволить медзакладам фінансуватися в тому числі і з місцевого бюджету, вирішуючи проблеми конкретних населених пунктів, конкретної громади.

За словами Сітенка, в нашій країні близько 40 тисяч людей потребують операції та встановлення ендопротезів. При цьому кваліфіковану допомогу отримують лише кілька тисяч - штучний суглоб коштує близько 30 тис. грн.

"Центральних програм немає, бюджет кілька років не виділяє гроші на придбання ендопротезів малозабезпеченим верствам населення. Але в деяких містах і обласних центрах України діють програми з ендопротезування - за кошти місцевого бюджету медики купують 100-200 примірників на рік. І, як правило, штучні суглоби використовують в ургентних випадках - при переломі шийки стегна у людей похилого віку. Надходить людина з травмою і, не розбираючись в його фінансовому статусі, лікарі ставлять протез, якщо він є в наявності. У Харкові, на жаль, такої програми немає, хоча ми не раз зверталися до міськради з проханням виділити гроші на неї", - зазначив травматолог.

Сітенко підкреслив, що сучасна медицина повинна робити акцент на профілактиці і підтримці здоров'я пацієнтів. Лікарі повинні бути зацікавлені не в тому, щоб "наповнювати" лікарні пацієнтами, а в тому, щоб українці вели активний і здоровий спосіб життя.

Все новости Харькова читайте на Depo.Харьков

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme