Яким партнерам Кернес нарізав міського бюджету та землі

Харківська міська рада 24 лютого ухвалила декілька бюджетних і земельних рішень, які навряд чи можна вважати неупередженими

Яким партнерам Кернес нарізав міського б…

Під час сесії депутати надали дозвіл обслуговуючому кооперативу (далі – ОК) "Житлово-будівельний кооператив "Левада 2015" на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 2,64 га по вулиці Драгоманова, 8.

Проект цього рішення з’явився лише за два дні до сесії. Тепер під час наступної сесії депутати зможуть віддати цю земельну ділянку безкоштовно у приватні руки.

ОК "ЖБК "Левада 2015" заснували Віктор Калініченко, Геннадій Козубов, Михайло Мирошниченко, Олександр Паньков, Маргарита Рожко. Всі ці люди маловідомі, дехто зареєстрований у гуртожитках й формально вони можуть відповідати кількісним вимогам закону.

Але цікаво ось що: зареєстрований кооператив по вулиці Алчевських (колишня вулиця Артема, 43). За цією адресою знаходиться й відомий харківський забудовник - ПАТ "Трест-Житлобуд-1" екс-депутата облради від ПР, члена виконкому Харківської міськради Олександра Харченко. На минулій сесії його ОК "ЖБК "Житлобуд-1" отримав вже безкоштовно 22 га землі колишньої захисної смуги вздовж Московського проспекту.

Також отримав дозвіл на розробку документації для відведення земельної ділянки під будівництво багатоповерхового будинку ТОВ "Супервест". Ця фірма планує знести стару будівлю за адресою: вулиця Полтавський Шлях, 117-А та збудувати багатоповерхівку.

Засновниками цієї фірми є Станіслав Двоскін й Олена Жданова. Двоскін разом Олександром Коровкіним заснував ТОВ "Шатц". Останній є партнером сина Геннадія Кернеса Даніїла Прівалова у ТОВ "Фірма "Діана", яка володіє Сумським ринком у Харкові, а також біля десятка кооперативів, які безкоштовно отримують землю від міськради.

Крім того, Двоскін є серед засновників ТОВ "Ринок сільськогосподарської продукції "Лелека". За часів Януковича це підприємство мало бути оператором нового оптового ринку, але не встигло освоїти державну субвенцію. Зате завдяки 19-ти особам стала власником майже 40 га землі у Дергачівському району. Партнерам Двоскіна по "Лелеці" є ТОВ "КУА "Фінекс-Капітал" - один з засновників "ДБК "Уровень", яке буде будувати велодоріжку.

Також на Холодній Горі дозвіл на будівництво торгівельно-розважального центру отримало ТОВ "ТД "Полтавський Шлях" депутата міськради Олександра Лобановського й Вікторії Ломакіної. Ще одній фірмі Лобановського "Женева-Нова" дозволили змінити цільове призначення земельної ділянки для того, щоб біля супермаркету "Класс" влаштувати парковку.

"Житлобуд-1" Олександра Харченка отримав в оренду земельну ділянку по вулиці Полтавський Шлях, 35. Там вже багато років "Житлобуд-1" намагається провести реабілітаційні роботи по будівлі початку ХХ сторіччя, яка є пам’яткою архітектури.

Владиславу Ігнатову та Сергію Лисенко депутати дозволили змінити цільове призначення чотирьох земельних ділянок по проспекту Шевченківському, 34.

Ця схема вже працює не перший раз. Підприємці отримують ділянки, які міськрада надавала безкоштовно фізичним особам для присадибної ділянки. А потім змінюють цільове призначення на багатоповерхову забудову. Будинки, які з’являються відомі багатьом харків’янам під брендом "Воробйові Гори".

Голові Об'єднання профспілок Харківської області Сергію Тесленко, члену виконавчого комітету Харківської міської ради депутати надали в оренду земельну ділянку для обслуговування самовільно побудованого гаражу на вулиці Бібліка (колишня Другої П’ятирічки).

Оксані Свидло депутати надали в оренду земельну ділянку на вулиці Корчагінців для обслуговування самовільно побудованного магазину. Свидло є засновником декількох фірм, зокрема компанії "Тріал", де її партнером є Володимир Чекалов, який в свою чергу має спільний бізнес з депутатом міськради від "Відродження" Габріелєм Михайловим.

Крім того, за деякими даними, в 2009 році Свидло отримала землю у міськраді разом з бізнес-партнерами Геннадія Кернеса – Ольгою Солоп та Андрієм Челобітчиковим.

І на останок: ПАТ "РТК "Тоніс-Центр" за 783 тис. грн придбала земельну ділянку під будівлею каналу на вулиці Римарській, 23А. Нагадаю, що 40% акцій каналу має Оксана Гайсинська, раніше цей пакет акцій був у Геннадія Кернеса, ще 25% акцій є у Ольги Кириллової, яка також значиться акціонером резиденції Кернеса – готелю "Національ", 25% має мати Михайла Добкіна – Алла Добкіна й 10% - у віце-мера Марини Стаматіної.

Фінансування будівництва у 2016 році

Одною з цікавих подій вчорашньої сесії було затвердження переліку об’єктів, будівництво яких буде фінансуватися за бюджетні кошти у 2016 році.

Депутати затвердили змінений План соціального та економічного розвитку Харкова на 2016 рік. Згідно до документа, на сферу культури планують виділити 34,33 млн грн. Більшість цих коштів підуть на реконструкції саду ім. Шевченко та Харківського зоопарку. Зокрема, понад 18 млн. грн. витратять на реконструкцію будівель зоосаду, 7 млн грн. – на пішохідні доріжки у саду ім. Шевченко.

Одним із найбільш голосних рішень міськради стало виділення 1,7 млн грн на демонтаж постаменту пам’ятника Леніну на площі Свободи.

Також на сесії Управління капітального будівництва почало підготовку документації для проведення реконструкції скверу, де колись був пам’ятник. На реконструкцію цього скверу вже цього року направлять ще 2,5 млн грн, а 450 тис. грн витратять на реконструкцію зовнішнього освітлення площі. Нагадаю, що перед Євро-2012 це саме освітлення вже модернізували за "кругленьку суму".

Пообіцяв мер Харкова Геннадій Кернес цього року приділити увагу й заміні мереж, зокрема, каналізації та водопроводу. Найбільші суми виділили на реконструкцію водоводу по вул. Дерев’янка – 22 млн грн, реконструкції водопроводної мережі по вул. Шевченка (від. В. Ковпака до вул. Вологодської). Минулого року в міськраді провели тендер на ремонт дороги на цій ділянці.

Улюблене дітище Кернеса – Парк Горького традиційно також отримає кошти: 1,55 млн. грн на створення системи аварійного електропостачання групи будівель. Яких саме – у проекті не вказано. Сподіваюсь, що мова не йде про споруду, яку будує фірма комерційного директора парку Андрія Шаптали.

Ще один довгобуд – це реконструкція проспекту Гагаріна, на яку витратять 13,5 млн грн й ще 1 млн грн на будівництво зупинного карману поряд з 18-м кладовищем. Крім того, можливо цього року добудують автомобільний міст по вулиці Довгалевського, щоб мати виїзд на окружну дорогу з вулиці Котлова. На ці роботи направлять понад 3 млн грн.

На реконструкцію Московського проспекту виділять понад 70 млн грн, ще 10 млн грн підуть на вулицю Клочківську. За 17 млн грн планується будівництво велодоріжки вздовж Білгородського шосе, а за вказівник з назвою "Велодоріжка" заплатять 170 тис. грн. Будувати велодоріжку буде ТОВ "ДБК "Уровень" депутата міськради від "Відродження" Валерія Пєвнєва.

У 21 млн грн обійдеться реконструкція будівлі по проспекту Тракторобудівників під центр для надання адміністративних послуг, а реставрація Крестьянського дому, в якому знаходилось КП "МіськБТІ" і яке є пам’ятником архітектури, буде коштувати 4 млн грн.

Є у програмі 230 млн грн на реконструкцію станції метро "Перемога", понад 100 млн грн на трамвайні переїзди та ремонт контактної мережі міськелектротранспорту, а також десятки мільйонів гривень на світлофори.

Особливо виділяється реконструкція технічних засобів організації дорожнього руху на в’їзду до супермаркету "Класс" на проспекту Людвіга Свободи за 4 млн грн. Ось так допомогли депутати міськради від партії "Відродження" своєму колезі, власнику супермаркету Олександру Лобановському.

50 млн грн витратять на мережі зовнішнього освітлення, 6 млн грн – на нове кладовище й ще 2 млн грн – на притулок для тварин.

Загалом на капітальні роботи у 2016 році планують витратити 886,59 млн грн.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme