У Харкові показали наслідки пожежі у будівлі архітектора Бекетова

У приміщеннях Апеляційного суду Харківської області продовжують ліквідувати наслідки вчорашньої пожежі

Як передає Depo.Харків, фотографії пошкоджених вогнем та водою приміщень виклав у "Фейсбук" адвокат Олександр Шадрін.

У Харкові показали наслідки пожежі у будівлі архітектора Бекетова  - фото 1

У Харкові показали наслідки пожежі у будівлі архітектора Бекетова  - фото 2

У Харкові показали наслідки пожежі у будівлі архітектора Бекетова  - фото 3

У Харкові показали наслідки пожежі у будівлі архітектора Бекетова  - фото 4

Як повідомляв Depo.Харків, загоряння в будівлі суду сталося вчора, 26 липня, близько 12:38 на площі Небесної Сотні, 36. Горіло перекриття між першим та другим поверхами.

До місця пожежі направили 50 рятувальників. На час їхнього прибуття площа пожежі склала близько 20 кв.м.

Довідка Depo.Харків. Будівля Апеляційного суду Харківської області (Харківський палац правосуддя) на площі Героїв Небесної сотні, 36 (раніше Скобелевська площа, а згодом – площа Руднєва) була спроектована архітектором Олексієм Бекетовим.

У Харкові показали наслідки пожежі у будівлі архітектора Бекетова  - фото 5

До моменту свого освячення 30 листопада 1903 року – це була найбільша кам’яна споруда Харкова. Будівництво Палацу правосуддя тривало три роки. Воно обійшлося місту у майже 593 тисячі рублів. Дубові меблі виготовлялись також за ескізами Бекетова. Будівля була споруджена не лише з усіма зручностями для присяжних засідателів, свідків і сторін, а й відзначалася розкішшю та витонченістю.

У роки Громадянської війни будинок судових установ було перетворено у штаб-квартиру керівництва фронтів Червоної Армії. Згодом у різні роки тут працювали Клим Ворошилов, Семен Будьонний, Василь Блюхер, Серго Орджонікідзе, Михайло Фрунзе та інші. Протягом десятиліть будинок залишався резиденцією військового відомства.

У роки Великої Вітчизняної війни будівлю було частково зруйновано, відбудовували її протягом дев’яти років. Після відновлення тут знову розташувались органи правосуддя. Первісний його статус Палацу правосуддя було повернено у 1992 році, коли міська влада передала будівлю у відання Апеляційного суду Харківської області.

Олесій Бекетов (19.ІІ (3.ІІІ) 1862, м. Харків - 23.ХІ. 1941, м. Харків) - видатний український архітектор і педагог, заслужений діяч мистецтв УРСР з 1941 року.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme