У харківській поліції пояснили, як обвинувачений у тортурах екс-"беркутівець" залишився на службі

Екс-працівник харківського спецпідрозділу "Беркут" Андрій Хандрикін, якого обвинувачують у катуванні учасників Майдану, досі проходить службу у лавах поліції

Як передає Depo.Харків, інформацію про те, що Хандрикін досі служить в харківській поліції, підтвердив головний спеціаліст відділу комунікації ГУ НП України в Харківській області Олексій Свиридов.

Також продовжує проходити службу Володимира Ріяко, який є фігурантом справи про побиття журналістів "Громадського" 28 січня 2015 року в пункті "Пісочин" у Харківській області.

"Вказані працівники пройшли переатестацію на загальних умовах і, відповідно до висновків атестаційних комісій, призначені на посади поліцейських в батальйоні поліції особливого призначення, де наразі продовжують нести службу. Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою та не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено судом", - зазначив він.

Свиридов додав, що подальшу долю Хандрикіна і Ріяко вирішить суд, а облуправління виконає це рішення.

Нагадаємо, раніше "Громадське" повідомило про те, що Хандрикін та Ріяко досі працюють в харківському управлінні нацполіції.

Справа проти Хандрикіна передана до суду. Його звинувачують у катуванні учасників Майдану (стаття 127, частина 2), що карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Хандрикін є фігурантом епізоду 20 січня 2014 року на вулиці Грушевського, де на колонаді на вході на стадіон Лобановського було побито двох учасників Майдану.

Також у цій справі в статусі обвинувачених проходять ще двоє екс-працівників харківського "беркуту" — Владислав Мастега та Артем Войлоков. Обидва, уже будучи в статусі обвинувачених, виїхали до Росії 11 квітня через прикордонний пункт пропуску "Гоптівка" (Харківська область).

Справа проти Ріяко теж передана до суду. Він єдиний залишився в Україні із трьох фігурантів справи про побиття журналістів 28 січня 2015 року на міліцейському пункті "Пісочин" у Харківській області. Тоді троє міліціонерів зупинили журналістів, коли ті повертались із зони бойових дій. Оператору заламали руки, кинули його на землю і вкрали в нього флешку від камери, на яку він намагався знімати дії правоохоронців.

Прокуратура кваліфікувала такі дії, як перевищення влади, а нанесення ушкоджень, як перешкоджання діяльності журналістів, а також зловживання повноваженнями, що карається позбавленням волі від 3 до 5 років позбавлення волі. Для Ріяко обраний запобіжний захід у вигляді особистого зобов' язання і він далі працює в харківській поліції. На утриманні має молодшого неповнолітнього брата.

Ще двоє фігурантів цієї справи Олександр Костюк та Віталій Гончаренко також виїхали з України. Костюк 11 квітня, а Гончренко 9 квітня через пункт пропуску "Гоптівка".

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme