Стало відомо, які тварини найчастіше переносять сказ у Харкові

У Харківській області збільшилася кількість зафіксованих випадків сказу у тварин

Стало відомо, які тварини найчастіше пер…

Як передає Depo.Харків, про це повідомляє Державна установа "Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я".

За відомостями установи, в області загострилася епізоотична ситуація зі сказу: із початку грудня зареєстровано 15 випадків серед тварин у 11 районах області. Сказ підтверджено у 7 лисиць, єнотоподібної собаки та 7 свійських котів. Антирабічне лікування розпочато 16 постраждалим від цих тварин.

Усього за 11 місяців поточного року зареєстровано 84 випадки сказу тварин проти 55 випадків за аналогічний період минулого року. Сказ встановлено у 33 котів, 23 лисиць, 21 собаки, 2 єнотоподібних собак, куниці, їжака, корови, вівці та кози.

За цей період за медичною допомогою з приводу ушкоджень, нанесених тваринами звернулося 3577 осіб, з яких 46,4% (1658 осіб) - мешканці Харкова. За наявними показаннями антирабічні щеплення призначено 439 постраждалим. Постраждали від скажених тварин 110 осіб, в тому числі 19 мешканців Харкова.

Довідка Depo.Харків. Сказ - смертельне інфекційне захворювання, яке передається від хворої тварини через укус або при потраплянні слини на слизові оболонки чи на ушкоджену шкіру. Вірус уражає центральну нервову систему, клінічними проявами захворювання є водобоязнь, світлобоязнь, виникнення судом при різкому руху повітря тощо. Смерть наступає у 100% випадків. Єдина можливість попередити захворювання - своєчасно звернутися за кваліфікованою медичною допомогою.

Щоб не наражати себе на небезпеку, потрібно додержуватись правил:

- уникати, по можливості, контакту з невідомими тваринами;

- зробити щеплення від сказу домашньому улюбленцю;

- якщо ви отримали укус, подряпання, ослинення від відомої тварини, за нею встановлюється ветеринарне спостереження. Якщо тварина залишилася живою курс лікування потерпілому не призначається. У випадку, коли тварина пала, треба направити її труп до ветлікарні для лабораторного дослідження на наявність вірусу сказу;

- у випадку, коли ветеринарне спостереження за твариною неможливо або ушкодження нанесла дика хижа тварина – треба негайно розпочати антирабічні щеплення. Це єдиний та надійний метод захисту, курс щеплень треба розпочати якомога раніше та виконувати умови - не переривати самостійно, додержуватись схеми щеплень.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme