На Харківщині стартувала реформа охорони здоров'я

У Чугуєві розпочалася реалізація реформи охорони здоров'я

На Харківщині стартувала реформа охорони…

Про це повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської обласної організації партії "Самопоміч", депутати від якої є членами експертної групи з упровадження реформи.

За словами експертів, основними принципами роферми є самостійний бюджет лікарень, впровадження системи сімейних лікарів і можливість укладати контракти між лікарями і пацієнтами з правом розірвання в разі надання неефективного лікування. Крім того, до наглядових рад лікарень будуть залучати місцевих бізнесменів, інвестиції яких будуть використовуватися для навчання сімейних лікарів за кордоном, складання і впровадження нормативів лікування, оснащення амбулаторій сучасними технологіями, розробки системи електронних карт пацієнтів.

Ініціатором змін стала Харківська експертна група з підтримки медичної реформи, до якої увійшли представники НГО (Українсько-німецька медична асоціація, Харківська асоціація сімейних лікарів та "Агентство змін "Перспектива"), міжнародні експерти, представники Обласного департаменту охорони здоров'я та медики Чугуєва та Куп'янська. Група працює вже більше року - аналізує світовий досвід подібних реформ, стежить за ситуацією в Україні і шукає формат змін, які зможе втілити в наших реаліях.

Депутат Харківської міськради від "Об'єднання "Самопоміч" та потомствений медик Тарас Сітенко запевняє, що плановані в рамках реформи зміни позитивним чином позначаться на якості медичного обслуговування в Харківській області та в Україні в цілому.

- Сьогодні будь-яке починання, ініціативи, які відбуваються в нашій медицині і пов'язані з децентралізацією управління, перспективні. Тому що система давним-давно пережила вже себе. До того ж в Україні є хороші приклади того, як громада сама вирішує утримувати лікарні.

Фінансування - одне з найгостріших питань на сьогоднішній день, говорить член Харківської експертної групи Михайло Довгопол.

- Українська система охорони здоров'я настільки феодальна і далека від здорових ринкових відносин, що лікарі не звикли навіть думати про альтернативні нинішнім можливості фінансування, альтернативних існуючим.

Автори реформи стверджують, що рівень доходу лікаря повинен залежати від кількості пацієнтів. При цьому пацієнт не платить своєму сімейному лікарю, - підкреслює Довгопол, - його послуги фінансує міський Центр первинної медично-санітарної допомоги, а туди гроші йдуть з обласного бюджету. Плюс перерахування від місцевого бізнесу та додатковий заробіток самих медзакладів.

Учасники Меморандуму про співпрацю (чиновники і медики Харківської області) зобов'язуються спільно навчати та інформувати лікарів і пацієнтів, залучати інвестиції, розробити і впровадити локальні клінічні протоколи (нормативи лікування).

- Клінічні протоколи лікування існують, але вони в усьому світі відрізняються одна від одної. Відмінності залежать, в першу чергу, від системи страхування в країні. Безумовно, ми використовуємо досвід США або Ізраїлю, але наш клінічний протокол буде враховувати реалії нашої системи фінансування, - підкреслив Сітенко.

На Харківщині стартувала реформа охорони здоров'я - фото 1

Чугуїв для старту проекту обраний не випадково. За словами члена експертної групи та депутата облради від "Об'єднання "Самопоміч" Вікторії Мілютіної, Чугуїв близький до Харкова територіально і ментально.

- Те, що спрацює в Чугуєві, буде діяти потім і в обласному центрі. Чугуївська громада бере активну участь у реформах, а керівництво міста та ЦПМСД дуже інтегровані в життя суспільства. За останні кілька років там реалізовано кілька проектів різних міжнародних фондів, підготовлено ґрунт для якісних змін.

На час реалізації реформи заплановані численні зустрічі з пацієнтами і лікарями, спеціалізовані круглі столи та конференції, на яких будуть обговорюватися всі зміни, проходити пошук оптимальних рішень.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme