UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Корупційна справа Мусєєва в Харкові: Суд відхилив апеляцію прокуратури

У Харкові суд відмовився притягнути до відповідальності депутата міськради Максима Мусєєва за голосування за землю для фірми своєї матері

Корупційна справа Мусєєва в Харкові: Суд…

Як передає Depo.Харків, про це йдеться у постанові Апеляційного суду Харківської області від 20 лютого.

Суд розглянув скаргу керівника Харківської місцевої прокуратури № 1 на рішення Дзержинського райсуду Харкова від 30 січня, який відмовився притягнути Мусєєва до адміністративної відповідальності за корупційну дію, передбачену ч. 2 ст. 172-7 КУпАП (ухвалення рішення в умовах реального конфлікту інтересів).

Прокуратура просила скасувати постанову Дзержинського райсуду та притягнути чиновника до відповідальності.

"Вивчивши матеріали справи, ознайомившись із апеляційною скаргою прокурора, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції вважає, що апеляційна скарга підлягає поверненню", - йдеться в рішенні.

Суд наголосив, що оскаржувати рішення суду також має право тільки прокурор. Однак адміністративне провадження стосовно Мусєєва закрите, тому "в даному випадку прокурор не наділений функцією нагляду у відповідності до ч.5 ст.7 КУпАП та не має повноважень на оскарження судового рішення згідно ч.1 ст.287 КУпАП та ч.2 ст.294 КУпАП".

"Посилання прокурора на лист Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних i кримінальних справ від 12.05.2016 № 9-1301/0/4-16 суд не бере до уваги, оскільки даний лист не є нормою права, обов'язковою до застосування", - йдеться в рішенні.

Суд визнав, що, відповідно Ухвали Конституційного Суду України, є неузгодженість законів щодо повноважень прокурора оскаржувати постанови суду у справах про адміністративне правопорушення. "Усунення таких розбіжностей може бути вирішене лише у законодавчому порядку", - наголосив суд.

Таким чином, суддя постановив апеляційну скаргу керівника Харківської місцевої прокуратури повернути особі, яка її подала, через суд першої інстанції.

Як повідомляв Depo.Харків, 17 січня 2017 року представники прокуратури вручили Мусєєву протокол про корупційну дію. Було встановлено, що 24 лютого 2016 року на сесії Харківської міськради під час розгляду питання "Про надання юридичним та фізичним особам земельних ділянок для експлуатації та обслуговування будівель і споруд" ТОВ "Фронт" змінено вид використання земельної ділянки площею 0,5783 га.

Мусєєв входив до складу співвласників цього підприємства до 2012 року. Разом з ним у 2008 році, наприклад, співвласниками були його батько – Сергій Мусєєв та Володимир Горбатовський. А директором був вказаний Костянтин Бронніков, який разом з Сергієм Мусєєвим працював у метрополітені.

26 грудня 2012 року Мусєєв відступив свою частку в статутному капіталі своїй матерів – Ніні Дмитрівні Мусєєвій, яка на момент прийняття рішення сесією й до сьогодні продовжує входити до переліку власників підприємства. На сьогодні Ніна Мусєєва є одноосібною власницею цієї фірми.

При цьому сам Мусєєв як депутат Харківської міськради під час сесії 24 лютого 2016 року проголосував позитивно за зміну цільового призначення землі.

Незважаючи на це Дзержинський райсуд Харкова 30 січня 2017 року постановив закрити корупційне провадження стосовно Мусєєва у зв'язку з відсутністю складу правопорушення. Суд вирішив, що голосуванням за зміну цільового призначення ділянки землі для фірми його матері відбувалося "виключно в інтересах територіальної громади".

Прокуратура 8 лютого подала апеляцію на рішенні Дзержинського райсуду.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme