Кабмін підбив підсумки 2015 року: Харківська область друга після Києва

Харківська область за соціально економічними показниками посіла перше місце серед областей України та друге після міста Київ, який має спеціальний статус

Кабмін підбив підсумки 2015 року: Харків…

Уряд провів щорічне оцінювання регіонів України за 12 напрямами та 64 показниками. За 5 напрямками Харківська область входить до п'ятірки лідерів: "Фінансова самодостатність", "Розвиток малого і середнього підприємництва", "Відновлювана енергетика та енергоефективність", "Раціональне природокористування та якість навколишнього середовища".

Кабмін підбив підсумки 2015 року: Харківська область друга після Києва - фото 1

Фінансова самодостатність – один із ключових показників, котрий засвідчує, чи є область дотаційною. За цим напрямом Харківщина посідає 3 місце, поступаючись лише позаконкуренційному Києву та Київській області. Традиційні суперники Харківщини – Дніпропетровська (8 місце), Запорізька (18 місце), Одеська (22 місце), Полтавська (20 місце) – залишилися далеко позаду.

За обсягом реалізованої промислової продукції на одного мешканця сьоме місце. Але такий результат з огляду на чи не найбільшу населеність Харківщини та наявність великої кількості державних підприємств-гігантів, які наразі переживають, м'яко кажучи, не найкращі часи (наприклад, Харківський приладобудівний завод імені Шевченка, Харківський авіазавод, Комунар, Харківський електромеханічний завод тощо) можна з упевненістю вважати гідним. Для розуміння картини варто зауважити, що за обсягом реалізації промпродукції Харківщина співмірна з Київською областю.

Напрямок "Відновлювана енергетика та енергоефективність" – 2 місце після Вінницької області. Минулого року в Харківській області на одну особу спожито 1,03 тонн нафтового еквіваленту (при цьому найгірший показник у Дніпропетровській області – 4,18 тонн).

Ефективність ринку праці – 7 позиція. Рівень безробіття в Харківській області – 7,1%, що також є одним із найнижчих показників в Україні (найгірший зафіксований у Донецькій області, де рівень безробіття склав 50,3%). Обсяг прямих іноземних інвестицій на одну особу населення 579,3 дол (6-й показник) та частка реалізованої інноваційної продукції і загальному обсязі 3,8% (5-6-е місця).

За доступністю та якістю освіти Харківська область випередила всі інші регіони України. Так, в області всі сільські навчальні заклади мають у розпорядженні комп'ютерну техніку, у сільській місцевості організований підвіз 100% дітей, котрі цього потребують. Провідні позиції Харківщина також має за показниками вступу випускників шкіл до ВНЗ, за чисельністю дітей у дошкільних навчальних закладах тощо.

Кабмін підбив підсумки 2015 року: Харківська область друга після Києва - фото 2

Валовий регіональний продукт (у фактичних цінах) із розрахунку на одну особу – 35328 грн. За цим показником Харківська область посіла 6 місце, поступившись Києву, Дніпропетровській, Полтавській, Київській та Запорізькій областям.

За напрямом "Розвиток малого та середнього підприємництва" регіон також входить до п’ятірки лідерів. Так, на Харківщині на 10 тисяч населення 4,1 суб'єкт середнього підприємництва (5 показник) та 607,2 малих підприємства (2 показник). У п'ятірці – за показниками раціонального природокористування та якості довкілля.

Підсумок роботи всієї Харківської області у 2015 році є унікальним, особливо враховуючи той факт, що Харківська область є прикордонною, кілька районів офіційно входять в зону проведення АТО, регіон прийняв найбільше тимчасових переселенців із Донбасу, регіон має чи не найдовший кордон із країною-агресором Росією і буремними Донецькою та Луганською областями, а його облаштування в тому числі лежить на місцевих бюджетах,

"Це приємний для нас прецедент. Ми багато над цим працювали. Прецедент для світової економіки, коли прифронтова територія розвивається краще, ніж територія всередині країни. Перше місце Харківщини серед областей України за соціально-економічним розвитком - це безумовна заслуга всіх жителів області, місцевого бізнесу та громадськості. Досягти такого результату було б складно і без всебічної допомоги наших міжнародних партнерів, яку ми постійно відчуваємо", - підкреслив голова Харківської ОДА Ігор Райнін.

"Сфера науки і освіти є одним з головних пріоритетів керівництва області. Ми неодноразово на цьому наголошували, і такий результат моніторингу свідчить про те, що робота, яку проводить команда Харківської облдержадміністрації в цьому напрямку, ефективна", - додав керівник Харківської ОДА.

Кабмін підбив підсумки 2015 року: Харківська область друга після Києва - фото 3

Довідка. Рейтингове оцінювання соціально-економічного розвитку регіонів проводиться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 856 "Про затвердження Порядку та Методики проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації державної регіональної політики". За даними моніторингу, за 9 місяців 2015 року Харківська область перебувала на 4-й позиції. Якщо ж розрахувати показники області на 2014-й - початок 2015 року з обраних Кабінетом міністрів 64-х параметрів, то наш регіон у цей період займав 21-е місце в рейтингу.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme