Харків'янам продають овочі та фрукти з нітратами, - дослідження

Фахівці перевірили вміст нітратів в овочах та фруктах, які реалізують на території Харківської області

Харків'янам продають овочі та фрукт…

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі ДП "Харківстандартметрологія", фахівці закупили 11 зразків ранніх овочів та фруктів: молоду капусту білокачанну, пекінську капусту, кабачки, огірки, помідори, редис, баклажани, молоду картоплю, кріп, зелену цибулю та полуницю.

Продукція закуповувалася в одному з супермаркетів міста.

За результатами лабораторних випробувань встановлено, що чотири зразки продукції не відповідали вимогам нормативів за завищеною кількістю нітратів. Так, вміст нітратів у редисі склав 1456 мг/кг при нормі не більше 1200 мг/кг, у кабачках - 730 мг/кг при нормі не більше 400 мг/кг, у картоплі – 295 мг/кг при нормі не більше 250 мг/кг, у полуниці– 63 мг/кг при нормі не більше 60 мг/кг.

Фахівці зазначили, що при виборі овочів та фруктів не варто вибирати найбільші плоди, оскільки вони найчастіше є дуже насиченими нітратами, необхідно звертати увагу на запах - він повинен бути і не слабким, і не яскраво вираженим.

Також необхідно звернути увагу на зовнішній вигляд овочів, особливо на їх кольори.

"Наприклад, якщо м'якоть огірка має яскраво зелене забарвлення, він явно був під дією нітратів. Морква повинна бути помаранчевою, без зелених і жовтих вкраплень, а не червоною, картопля – мати білу м'якоть, а не яскраво-жовту, якщо, звичайно, це не спеціальний сорт. Гарбуз видасть себе наявністю нерівних хвилястих смужок на поверхні, а буряк – закрученим коренем", - зазначили спеціалісти.

При виборі овочів потрібно врахувати, що чим важчим є плід порівняно з плодами такого ж розміру, тим менше в ньому міститься нітратів.

Також фахівці розповіли, як позбутися певної кількості нітратів в продуктах – видалити їх повністю не вдасться, але можна зменшити їх кількість.

При приготуванні більшості овочів потрібно зрізати його хвостик і верхівку, особливо це стосується буряка, редису, моркви і огірків. У кабачках нітрати концентруються прямо під шкіркою, тому її потрібно зрізати досить товстим шаром.

"У білокачанній капусті видаляйте верхні листки – вони містять підвищену дозу нітратів. У свіжій зелені нітрати сконцентровані біля корінців і в стеблах. Зрізайте їх. Крім того, намагайтесь нарізувати зелень прямо перед вживанням, оскільки вже через 10 хвилин після шинкування, під впливом кисню і мікроорганізмів, нітрати починають перетворюватися на токсичні нітрити", - зазначено в повідомленні.

Велика кількість нітратів втрачається також при варінні, однак нітрати залишаються в бульйоні.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme