Економічний експерт розповів, як заощадити на підготовці дитини до школи

Харківський покупець для заощадження переорієнтовується на ринки і торгові центри "під відкритим небом"

Як передає Depo.Харків, про це йдеться у звіті харківського економічного експерта Дениса Давидова

За його словами, дослідження купівельних переваг під час підготовки дітей до школи показали, що на ринку відбувся суттєвий перерозподіл продажів: істотно зросла частка продажів ринків і торгових центрів "під відкритим небом". Економічні експерти вважають, що такі цифри дають привід говорити про зміну портрету покупця.

Причини переорієнтування покупця наступні: велика для середнього сімейного бюджету сума витрат на підготовку школяра до нового навчального року та, як наслідок, бажання витратити кошти максимально ефективно. Згідно даних дослідження, аргументами на користь вибору ринків і торгових центрів "під відкритим небом" стали: ціна нижче, ніж у супермаркетах (34%), можливість купувати товари дрібним оптом (28%), можливість торгуватися (25%) та інші причини.

Фінансові консультанти вважають, що вибір "ринкового" формату продажів більшістю покупців шкільних товарів не випадковий: такий формат дозволяє придбати якісний товар, заощадивши при цьому значні кошти. Крім того, більшість великих торгових майданчиків, наприклад, торговий центр "Барабашово", працюють в режимі "шкільний ярмарок" - це означає, що весь торговий центр (а не окремі магазини, як в супермаркетах) працюють в режимі шкільного ярмарку.

Разом із тим фінансові консультанти, аналізуючи сімейний бюджет, нагадують ще одне правило розумного планування - опт. Йдеться про так званих малих оптових купівлях, вигоду від яких швидко можна порахувати на прикладі хоча б канцелярії. На думку фахівців, в цьому році майданчик дрібнооптової торгівлі шкільними товарами і приладдям тільки одного торгового центру "Барабашово" дадуть не менше 65% всіх продажів шкільних товарів у регіоні.

"Раціональний споживач робить вибір у бік більш крупного майданчику для покупки, де, з одного боку, можна купити всі товари, з іншого боку - знайти товари за нижчою ціною, оскільки продукт досить стандартизовано і продавців значно більше", - вважає Давидов.

"Навіть не будучи професійними економістами, ми розуміємо, що так звані малі оптові покупки більш вигідні з трьох причин. Перша – це можливість отримати більшу знижку. Друга - це економія часу і витрат за рахунок майбутніх поїздок. І третя - те, що з ростом курсу валют та загального рівня цін велика ймовірність, що аналогічні товари в майбутньому будуть коштувати дорожче", - наголосив експерт.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme