Дирижаблі, живодери та весілля, або Чим харків’яни спантеличили Кернеса

Харків'яни вже рік мають можливість повідомити меру про свої проблеми, однак найчастіше продовжують писати дурню

Дирижаблі, живодери та весілля, або Чим…

Сервіс електронних петицій почав працювати у Харкові 1 грудня 2015 року. З того часу харків’яни можуть повідомити через Інтернет меру та міськраді про потреби та проблеми. Звернення має набрати не менше 5 тисяч підписів протягом 90 днів, і лише після цього його розгляне міськрада.

За рік харків’яни зареєстрували понад 1,2 тисячі петицій. Необхідні 5 тисяч підписів зібрали лише 4 звернення. Усі вони були розглянуті міськрадою. Протягом року із понад 1 тисячі звернень відповідь чиновників отримали лише 19.

Найчастіше жителі міста просили вирішити проблеми поганого стану доріг, ремонту під’їздів та дахів. Не меншою популярністю користуються і питання соціального забезпечення шкіл та транспортна інфраструктура міста.

У 2016 році найпопулярнішою стала петиція з вимогою покарати харківських живодерів. Історія знятого на відео вбивства кошеняти буквально сколихнула інтернет-спільноту. Люди вимагали покарати підлітків, які нацькували бійцівську собаку на беззахисну тварину. Зареєстрована петиція за тиждень набрала 5748 підписів. Петицію міськрада розглянула, правоохоронці відкрили кримінальне провадження за декількома статтями.

Другою за рейтингом стала петиція з вимогою заборонити готівкові благодійні внески у школах та дитсадочках. Автор петиції, Олена Дем’яненко, запропонувала не лише створити прозору систему благодійних внесків, але й забезпечити щоквартальну звітність про отримані та витрачені кошти, а також передбачити додаткове фінансування шкіл та дитсадочків з міського бюджету. Відгуком на петицію стало створення міськрадою робочої групи, до якої увійшли як чиновники, так і батьки. Результатом роботи цієї групи стала пам’ятка для батьків щодо благодійних внесків.

Третьою петицією, яка набрала найбільшу кількість голосів, стала вимога відремонтувати дорогу по вулиці Солідарності. А от відповідь чиновників була досить невизначною – питання внесено до переліку робіт у поточному році.

І останньою серед розглянутих міськрадою петицій виявилося звернення з проханням закрити школи на карантин. Петицію зареєстрували у січні 2016 року, коли Україною поширювалася епідемія грипу. Стурбовані батьки попросили організувати учням позачергові канікули. Кернес прохання батьків почув – учбові заклади закрили "до особливого розпорядження".

Також серед петицій, які виявилися найважливішими для жителів міста, були вимоги заборони стихійної торгівлі в метро, створення повноцінних велодоріжок у місті, встановлення улюблених Кернесом лавочок тощо. Більшість відповідей є стандартною: внесено до розгляду у поточному році, ведеться розробка проекту, створена робоча група.

Однак, окрім важливих для суспільства звернень, на сайті можна знайти і, м’яко кажучи, незвичайні, а часто й зовсім безглузді прохання.

Так, у рейтингу найбільш незвичних лідерство отримало клопотання з пропозицією руки та серця. Звернення з красномовною назвою "Танюша! Я тебе шалено кохаю! Виходь за мене заміж! Твій Сергій" набрало 664 підписи. Автор не лише попрохав харків’ян підтримати його у зізнанні в коханні, але й покликав "однодумців" на весілля.

"Якщо дана петиція набере 5000 голосів, і Танюша погодиться вийти за мене заміж, запрошую усіх, хто проголосував, на наше одруження, яке відбудеться в цьому році на площі Свободи міста Харкова", - написав він. Щоправда, як саме автор думав вмовити дівчину прийняти його пропозицію, залишається лише здогадуватися.

Ще одною петицією з розряду чудернацьких стало проханням запустити на містом дирижаблі. Автор вважає, що таке "ноу-хау" може послужити непоганим круїзним лайнером, на якому можна буде проводити екскурсії та організовувати свята. Однак підтримки широкої громадськості ідея не отримала.

Особливу увагу серед харків’ян викликала проблема нового пам’ятника на місці Леніна на площі Свободи. І чого тут тільки не пропонували: чортове колесо, пам’ятник козаку Харку, пам’ятник гусаку. Однак виокремилася пропозиція поставити посеред головної площі великий знак питання. На думку автора петиції, такий пам’ятник стане тимчасовою заміною, допоки містяни вирішать, що робити з головною площею міста.

Наостанок увагу привернула петиція з проханням… припинити роботу сервісу е-петицій. "Закрити розділ подачі петицій як непотрібний. Оскільки більшість часто помиляється", - обгрунтував свою вимогу автор петиції. Але ініціатива отримала підтримку лише 12 людей.

Практика показує, що інструмент електронної демократії не завжди є дієвим. У Харкові петиції часто мають формальний характер, і навіть підтримані пропозиції нечасто втілюються у життя, але харків’яни не перестають сподіватися на краще та намагаються вносити свої корективи у життя міста, а також не залишають спроби порозумітися з чиновниками.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme