Чому АТО не має жодного стосунку до "ДНР" та "ЛНР" (ДОКУМЕНТ)

Україна воює з терористами, але не з "ДНР" та "ЛНР"

Чому АТО не має жодного стосунку до "ДНР…

На третьому році АТО сама Україна юридично не визнала "ЛНР" та "ДНР" терористичними організаціями: не знають, як це зробити.

У той час, коли кількадесят тисяч українців воюють на Донбасі, коли українська дипломатія б’ється за збереження санкцій проти Росії та отримання бодай якоїсь військової, фінансової та консультативної допомоги, Верховна Рада України не ухвалила жодного Закону України, який би юридично оформив "народні республіки" терористичними і, по суті, унормував АТО, що продовжується вже третій рік.

Головна причина, скаржаться обранці, вони не мають процедури, як визнати "ДНР" та "ЛНР" терористичними. Однак нардепи й покликані для того, щоб написати та ухвалити Закон України – процедуру.

На сьогоднішній день Верховна Рада України спромоглася проголосувати тільки за кілька заяв, звернень і постанов (НЕ ЗАКОНІВ), котрі закликають інших визнати "народні республіки" терористичними, а Росію – агресором.

Чому АТО немає жодного стосунку до "ДНР" та "ЛНР" (ДОКУМЕНТ) - фото 1

Імпотентність Ради в документах

Цей факт підтверджують офіційні відповіді, думаю, компетентних українських органів влади, які у своєму розпорядженні має редакція.

Зокрема, це відповіді на запити адвоката Дмитра Марченка, підзахисній якого екс-меру Слов'янська Неллі Штепі інкримінується ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи організації) Кримінального кодексу України. Залишимо за скобками саму одіозну підзахисну, а також не будемо давати етичних оцінок роботі адвоката, бо він апріорі має захищати будь-кого. Отже, у нашому випадку захисник пішов найпростішим шляхом і спробував дізнатися, чи взагалі юридично є в Україні терористичні організації "ЛНР" та "ДНР". 

Адвокат надіслав близько десятка запитів до органів влади України, судів та комітетів Верховної Ради України з проханням роз’яснити, чи ухвалювалися органами державної влади України будь-які нормативно-правові акти (закони, розпорядження, накази тощо), про визнання "Луганської народної республіки" (скорочено "ЛНР") та "Донецької народної республіки" (скорочено "ДНР") терористичними організаціями. Крім того, він просив повідомити про наявність будь-яких нормативно-правових актів, якими визначено список організацій Донецької та Луганської областей, які визнані терористичними Україною або хоча б однією державою, міжнародною організацією, міжнародною судовою установою.

Відповіді на свої запити Марченко зачитав та долучив до матеріалів справи 8 липня під час останнього судового засідання у справі його підзахисної. І ці офіційні відповіді шокували присутніх у залі журналістів.

Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності у відповіді зазначив, що готується до розгляду в першому читанні проект Закону України "Про визнання самопроголошених організацій "Донецька народна республіка" та "Луганська народна республіка" терористичними організаціями (реєстр. № 1278 від 10.12.2014 р.), який подали нардепи Сергій Пашинський, Юрій Береза та Андрій Тетерук. "Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України вважає, що зазначений законопроект потребує суттєвого комплексного доопрацювання та пропонує за результатами розгляду в першому читанні повернути його суб’єктам права законодавчої ініціативи на доопрацювання", - йдеться у відповіді.

Там також наголошується, що у повторному другому читанні Комітет розглянув проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання організацій терористичними" (реєстр. № 1840 від 26.01.2015 р.), який подав Кабінет міністрів України. Однак цей законопроект не був включений до порядку денного. Відповідь за підписом голови Комітету Андрія Кожем'якіна.

Чому "ДНР" та "ЛНР" ніхто у світі не вважає терористичними (ДОКУМЕНТ) - фото 3

Чому "ДНР" та "ЛНР" ніхто у світі не вважає терористичними (ДОКУМЕНТ) - фото 4

До речі, цей законопроект був проголосований за основу. Однак уже 5 березня 2015 року його було направлено на доопрацювання, де він залишається й до сьогодні.

Відповідь на те, чому не ухвалюються потрібні країні закони, дав Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки та оборони (документ за підписом голови комітету Сергія Пашинського).

Зокрема, депутати скаржаться, що на сьогоднішній день ні Законом України "Про боротьбу з тероризмом", ні будь-яким іншим законодавчим актом не визначено порядок визнання організації терористичною, не визначено орган державної влади, до повноважень якого відноситиметься право звернення до суду, підсудність таких справ, можливу доказову базу, процедуру розгляду судами тощо.

"На даний час підготовлено до розгляду Верховною Радою України в першому читанні проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізмів боротьби з тероризмом (реєстр. № 2139), внесений народними депутатами України О. Сироїд, В. Чумаком, В. Сюмар, А. Кожем'якіним", - йдеться у документі.

Чому "ДНР" та "ЛНР" ніхто у світі не вважає терористичними (ДОКУМЕНТ) - фото 5

Згідно сайту ВРУ, депутати ВІСІМ РАЗІВ провалювали голосування за включення законопроекту № 2139 до порядку денного.

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя у відповіді за підписом голови комітету Руслана Князевича написав, що у Верховній Раді України зареєстровані проект Закону про визнання самопроголошених організацій "Донецька народна республіка" та "Луганська народна республіка" терористичними організаціями (реєстр. № 1278 від 10.12.2014 р.) та проект Постанови про визнання Луганської та Донецької народних республік терористичними організаціями (реєстр. № 1286 від 08.12.2014 р.). Однак це не більше, ніж зареєстровані законопроекти.

Чому "ДНР" та "ЛНР" ніхто у світі не вважає терористичними (ДОКУМЕНТ) - фото 4

Чому "ДНР" та "ЛНР" ніхто у світі не вважає терористичними (ДОКУМЕНТ) - фото 5

Служба безпеки України не дала прямої відповіді, зазначивши, що Кримінальний кодекс України передбачає відповідальність за створення терористичної організації чи групи, керівництво такою організацією тощо. Однак факт створення такої організації встановлює суд, розглянувши кримінальне провадження. "Таким чином, організація визнається терористичною за рішенням суду", - наголосили у спецслужбі.

Чому "ДНР" та "ЛНР" ніхто у світі не вважає терористичними (ДОКУМЕНТ) - фото 6

Вищий Адміністративний суд України та Верховний Суд України відповіли, що судові рішення про визнання "Донецької народної республіки" та "Луганської народної республіки" терористичними організаціями не ухвалювалися, інформації, що ці організації десь за кордоном визнані терористичними немає.

Чому "ДНР" та "ЛНР" ніхто у світі не вважає терористичними (ДОКУМЕНТ) - фото 7

Чому "ДНР" та "ЛНР" ніхто у світі не вважає терористичними (ДОКУМЕНТ) - фото 8

У той же час в Адміністрації Президента визнали, що Верховна Рада України "неодноразово ухвалювала тексти заяв, затверджувала звернення до міжнародних та європейських організацій, парламентів та урядів країн світу щодо визнання так званих "Луганської народної республіки" ("ЛНР") та "Донецької народної республіки" ("ДНР") терористичними організаціями". У заяві "констатовано факт наявності терористичних організацій "ДНР" та "ЛНР".

Однак законодавчого визнання Верховною Радою України "ЛНР" та "ДНР" терористичними організаціями немає. Більше того, ці організації терористичними не визнала жодна іноземна держава, міжнародна організація чи міжнародна судова установа.

"Повідомляємо, що у реєстраційно-довідковій базі службової кореспонденції Головного департаменту документального забезпечення та відділі систематизації та обліку актів законодавства Головного державно-правового департаменту Адміністрації Президент України відсутня інформація щодо нормативно-правових актів інших держав або міжнародних організацій, рішень міжнародних судових установ, якими б встановлювався юридичний факт визнання так званих самопроголошених "ДНР" та "ЛНР" терористичними організаціями", - зазначили в АП.

Чому "ДНР" та "ЛНР" ніхто у світі не вважає терористичними (ДОКУМЕНТ) - фото 9

Чому "ДНР" та "ЛНР" ніхто у світі не вважає терористичними (ДОКУМЕНТ) - фото 10

Чому "ДНР" та "ЛНР" ніхто у світі не вважає терористичними (ДОКУМЕНТ) - фото 11

Поховали останні надії патріотів на те, що НАТО допоможе Україні в "антитерористичній операції" відповідь від української Місії при Альянсі. "Повідомляю про відсутність в Місії України при НАТО інформації щодо прийняття в НАТО рішень про визнання т. зв. "Луганської народної республіки" та "Донецької народної республіки" терористичними організаціями станом на 01.06.2016 р.", - йдеться у відповіді за підписом в.о. голови української місії при НАТО.

Чому "ДНР" та "ЛНР" ніхто у світі не вважає терористичними (ДОКУМЕНТ) - фото 12

Хто "рубає" законопроекти

Народний депутат, член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, керівник проекту "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук у коментарі підтвердив те, що в Україні "ЛНР" та "ДНР" юридично не визнані терористичними організаціями.

"У нас є постанова Верховної Ради, ще у лютому минулого року вона була ухвалена, там, де було вказано, що ці організації терористичні. Але насправді ця постанова юридичної сили, як такої, не має. З однієї простої причини: по нашому законодавству не прописано, як можна організацію визнати терористичною. Тобто ми можемо визнати людину терористом, а механізму визначення, що організація терористична, не існує", - сказав Тимчук.

Член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони підкреслив, що жодна інша держава або міжнародна організація також не визнала "ЛНР" та "ДНР" терористичними організаціями.

"Не ухвалювали (іноземні держави рішень про визнання "ЛНР" та "ДНР" терористичними організаціями – ред.). Для початку нам самим необхідно ухвалити відповідний законопроект і самим визнати ці організації терористичними. А потім уже вимагати від міжнародного співтовариства, щоб вони займалися тим же самим. По дипломатичній лінії Україні важко вести відповідну роботу та вимагати від західних партнерів, щоб вони ухвалювали відповідні рішення, якщо сама Україна цього не ухвалила", - підсумував нардеп.

За його словами, законопроекти щодо визнання "ЛНР" та "ДНР" терористичними не пройшли Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, який очолює депутат від "Батьківщини" Андрій Кожем'якін.

Чому "ДНР" та "ЛНР" ніхто у світі не вважає терористичними (ДОКУМЕНТ) - фото 13

"Ми насправді беремо участь у якійсь міжнародній антитерористичній діяльності, але ми офіційно не визнали, що, наприклад, "Талібан", "Аль-Каїда" є терористичними організаціями. Була минулого року спроба провести такий законопроект, але вона провалилася завдяки зусиллям комітету Кожем'якіна. Зараз такий же законопроект Оксана Сироїд подала. Там механізм дуже простий: СБУ або прокуратура подають позов на Верховний Суд, організація визнається терористичною та вноситься до бази РНБО. Коли цей законопроект ухвалять, я не можу вам сказати. У нас усі законопроекти, які йдуть по лінії на стику національної безпеки та правоохоронної діяльності, вони всі рубляться комітетом Кожем'якіна. Це комітет з правоохоронної діяльності, який очолює представник "Батьківщини". Чому він це робить? Подзвоніть Кожем'якіну та запитайте", - наголосив Тимчук.

За час, коли матеріал готувався до публікації, нам не вдалося зв’язатися ані з Кожем'якіним (його телефон не відповідав, а у прес-службі "Батьківщини" порадили "ловити Кожем'якіна" в парламенті), ані з головою Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Сергієм Пашинським.

Крім того, після отримання запитань електронною поштою протягом тижня не знайшов часу поспілкуватися з журналістом колишній командир полку "Азов", заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Андрій Білецький.

Відповідальні за законодавче унормування "АТО" на Донбасі народні обранці, хочеться вірити, зайняті якимись більш важливими, якщо такі є, для держави справами.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme