У Харкові закрили справу проти бійця АТО, якого зупинили в метро з гранатою

У Харкові представники держобвинувачення не змогли довести винуватість мобілізованого військовослужбовця

Як передає Depo.Харків, про це йдеться в рішення Орджонікідзевського райсуду Харкова від 7 листопада 2016 року.

Підсудний – мешканець Чугуївського району, який проходив службу за мобілізацією в Луганській області. Солдату інкримінувалося вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами).

Згідно матеріалів справи, підсудний проходив службу з 12 березня 2015 року, з 2 травня – на передових позиціях у селі Нижнє Лисичанського району Луганської області. Під час служби він знайшов гранату РГД-5, яку носив із собою для захисту від нападів деверсійно-розвідувальних груп ворога.

26 червня 2015 року солдат відбув у дводенну відпустку, здавши автомат, 90 набоїв до нього та РГД-5 та Ф-1, які були йому видані у військовій частині. Після цього чоловік відправився до Харкова, де на станції метро "Пролетарська" його зупинили працівники ППС для перевірки документів та огляду.

За версією слідства, під час огляду у солдата виявили гранату РГД-5. Підозрюваний при цьому заявив, що не знає, звідки в нього цей боєприпас.

Обвинувачений в судовому засіданні свою провину не визнав. За його словами, працівник міліції начебто знайшов гранату в його рюкзаку під час огляду в спеціальній кімнаті на станції метро "Пролетарська". При цьому солдат наголосив, що під час дороги з Сєвєродонецька його речі на блокпостах кілька разів перевіряли військовослужбовці, однак не знаходили нічого.

Відбитки пальців із гранати чомусь не знімалися. Свідок у справі – працівник батальйону патрульної поліції – зазначив, що рюкзак у підозрюваного був один (у матеріалах справи фігурують два рюкзаки). Він заявив, що проводив огляд речей солдата без пойнятих, оскільки той не заперечував. Начебто гранату знайшов під особистими речами у рюкзаку.

Протокол про вилучення гранати був складений пізніше, вже у присутності пойнятих.

Другий і третій свідки у справі – працівники охоронної структури "Титан", які разом із поліцейськими здійснює охорону в метро. Чоловіки зазначили, що зайшли у приміщення вже тоді, коли граната була знайдена. При цьому підозрюваний заявляв, що бачить її вперше і що не знає, звідки вона взялася в рюкзаку.

Під час суду захисник солдата зазначив, що докази, вилучені в незаконний шлях, вважаються недопустимими. Крім цього, була порушена низка процесуальних прав підозрюваного під час обшуку. Захисник зауважив, що жоден із свідків у справі не бачив, як була виявлена граната, протокол огляду місця події фіксує перебування відповідного предмету виключно в приміщенні кімнати міліції, однак не підтверджує факт належності вилученого предмету саме обвинуваченому. В момент приїзду оперативної групи предмет схожий на гранату РГД-5 та запал від неї знаходилися на столі.

Таким чином, безпосередньо будь-яких доказів щодо вилучення РГД-5 та запалу в рюкзаку, що належав обвинуваченому, окрім показів свідка працівника ППС, який проводив обшук без пойнятих, в ході розгляду справи не встановлено. Не зважаючи на заперечення обвинуваченого щодо належності йому відповідного предмету відбитки пальців не знімались, дактилоскопічна експертиза не проводилась, та оскільки відповідний предмет знищено, добути даний доказ не є можливим.

Таким чином суд встановив, що належність гранати обвинуваченому не доведена, та виправдав солдата за недоведеністю. Кримінальне провадження вирішено закрити в зв'язку з невстановленням достатніх доказів для доведення його винуватості в суді.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme