Стратити не можна помилувати: Як харківським сепаратистам вдається уникати в'язниці

У Харкові з-за грат вийшли одразу декілька скандальних персонажів, яких звинувачують у посяганні на територіальну цілісність України та інших гріхах

Стратити не можна помилувати: Як харківс…

Судові процеси над одіозними харківськими сепаратистами, які мріяли про "ХНР", тягнуться місяцями й роками. Доля обвинувачених складається по-різному: одні чекають вердикту Феміди в тюремних камерах, інші - під домашнім арештом, треті взагалі виходять на волю "сухими з води".

Костянтин Долгов

Стратити не можна помилувати: Як харківським сепаратистам вдається уникати в'язниці - фото 1

Костянтин Долгов. Фото reporter-tv.net.

Одного з найактивніших прихильників кремлівського проекту "Новоросія", учасника численних проросійських мітингів у Харкові Костянтина Долгова затримали 19 квітня 2014 за статтею, не пов'язаною з сепаратизмом, а саме за організацію і вчинення підпалів банкоматів "ПриватБанку". Згодом до цього додалися звинувачення в незаконному носінні зброї.

Київський райсуд Харкова визначив Долгову запобіжний захід у вигляді двох місяців утримання під вартою з можливістю внесення застави в 609 тис. грн - незабаром за рішенням суду сума була зменшена до 365,4 тис. грн. 8 травня гроші за Долгова вніс майбутній "спікер парламенту "Новоросії", тоді ще депутат Верховної Ради Олег Царьов.

Після звільнення сепаратист поїхав до анексованого Криму, а потім і до окупованого Донецька, де став так званим "представником Міністерства закордонних справ "ДНР". Долгов періодично з'являється на російських пропагандистських ток-шоу, записує відеозвернення до Ігоря Гіркина, який звинуватив його в привласненні грошей на "харківське ополчення", відкриває у Донецьку "Дон-Мак" і час від часу загрожує "звільнити Харків від фашистів".

Спартак Головачев та Єгор Логвинов

Стратити не можна помилувати: Як харківським сепаратистам вдається уникати в'язниці - фото 2

Спартак Головачев. Скріншот відео "АТН".

6-7 квітня 2014-го проросійські активісти вдруге захопили будівлю Харківської ОДА. Рано вранці 8 квітня Будинок рад без жодного пострілу звільнили бійці вінницького "Ягуара".

Правоохоронці порушили за фактом масових заворушень кримінальну справу, в обвинувальних актах фігурують імена 64 людей, проте до недавнього часу під вартою перебувало лише 15 (іншим запобіжні заходи були змінені на непов'язані з обмеженням свободи). Серед них - Сергій Юдаєв, Спартак Головачев та Єгор Логвинов, яких називають натхненниками штурму. До недавніх часів усі троє чекали своїх вироків у СІЗО, однак 12 жовтня 2016-го в Київському райсуді на підготовчому засіданні у справі Головачева його адвокат Дмитро Тихоненков подав клопотання про пом'якшення запобіжного заходу. У відповідь на це суддя визначив для обвинуваченого заставу в 206,7 тис. грн, а вже наступного дня він вийшов на волю. Велику суму за звільнення Головачева заплатив таємничий благодійник, ім'я якого не розголошується. Хоча не виключено, що гроші зібрали колективно знайомі та рідні чоловіка. Примітно також, що під час попереднього засідання суду держобвинувач вимагав засудити Головачева до п'яти років в'язниці, які разом з тим спливали вже 30 жовтня за так званим законом Савченко (один день до винесення вироку в СІЗО прирівнюється до двох).

Декількома днями раніше аналогічна сума застави була визначена і для Єгора Логвинова (за нашими відомостями, він і досі залишається в СІЗО). У той же час Юдаєв, залишений за ґратами, за словами адвоката, спробував накласти на себе руки - до спроби самогубства його нібито довела суддя, яка виносить незаконні рішення.

Тим часом прокуратура подала апеляцію, вимагаючи залишити Головачева й Логвинова під вартою. Розгляд їх справ у суді триває.

Андрій Бородавка

Стратити не можна помилувати: Як харківським сепаратистам вдається уникати в'язниці - фото 3

Андрій Бородавка

Один з рупорів сепаратистів, харків'янин Андрій Бородавка, в 2014-му активно відстоював "Антимайдан" і "русскую вєсну" - брав участь у захопленні будівлі Харківської ОДА, погромі на телеканалі "АТН", масових заворушення на вулицях, а також висвітлював акції сепаратистів у ключі, вигідному російським пропагандистам.

У листопаді 2014-го після того, як плани кремлівських кураторів стосовно Харкова провалилися, Бородавка втік на Росію. Тим часом в Україні щодо нього відкрили кримінальне провадження за підозрою в посяганні на територіальну цілісність й недоторканність, оголосивши в розшук.

Бородавку затримали 3 липня 2016-го в аеропорту "Бориспіль" - напередодні його видворили з Росії за порушення міграційного законодавства. СБУ назвала депортацію "журналіста" частиною спецоперації. Затримання Бородавки обурило іншого одіозного сепаратиста, незабаром застреленого в підмосковному ресторані "Вєтєрок", - "оплотівця" Євгена Жиліна. "Активіст "Антимайдану" Андрій Бородавка виданий Росією спецслужбам України. Жахлива подія, що не має для мене пояснення. Видана людина, яка знає багатьох з ще вцілілого підпілля Харкова [...] Навіщо ВВП таке робить? Тому що люди вже нічого не значать", - писав Жилін в соцмережі.

29 липня Дзержинський суд визнав Бородавку винним й призначив чоловікові покарання у вигляді позбавлення волі на три роки з випробувальними терміном на два роки – протягом цього часу Бородавка не має права виїжджати за межі України, зобов'язаний повідомляти про зміну місця проживання та роботи, періодично з'являтися в установі для реєстрації. Незадовго до оголошення вироку обвинувачений підписав угоду про співпрацю зі слідством.

Алла Александровська

Стратити не можна помилувати: Як харківським сепаратистам вдається уникати в'язниці - фото 4

Алла Александровська. Фото coolyanews.info.

Наприкінці червня 2016-го в сепаратизмі та хабарництві запідозрили колишнього нардепа нині забороненої в Україні Комуністичної партії України Аллу Александровську.

За матеріалами СБУ, екс-нардеп разом зі своїм сином Олександром (наразі чоловік перебуває в Росії та знаходиться в розшуку) намагались підкупити керівництво та депутатів місцевих рад Харківської області для прийняття на сесіях звернення до парламенту та президента щодо змін до Конституції з питань федералізації. За звернення, зокрема одної з міськрад Харківщини, комуністи пропонували 9 тис. доларів – за відомостями правоохоронців, російські спецслужби виділили на підкуп депутатів у кілька разів більшу суму, але комуністи привласнили значну частину грошей.

30 червня Київський райсуд обрав Александровській запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави на два місяці. Під час засідання підсудна неодноразово скаржилася на стан здоров'я та погрожувала подати заяву до Європейського суду з прав людини. 10 вересня арешт Александрівської був продовжений ще на 50 діб, однак вже 13 жовтня Апеляційний суд Харківщини, розглянувши скаргу її захисту, змінив їй утримання під вартою на цілодобовий домашній арешт, зобов'язавши носити електронний браслет.

"Вона дійсно погано себе почуває, це дуже жорстка міра запобіжного заходу - цілодобовий арешт, я не бачу тут проблематики", - прокоментував голова Адміністрації президента, екс-губернатор Харківщини Ігор Райнін.

Висновки

На думку міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, звільнення харківських сепаратистів ніяк не вплине на ситуацію в регіоні. "Я не думаю, що вплине у нас на обстановку в області випуск з тюрми Алли Александровської або тієї людини (Спартак Головачев – ред.), про яку ви сказали", - сказав міністр на брифінгу в Харкові, запевнивши також, що лідери харківського Антимайдану "винесли певний урок" про силу влади.

Аналогічної думки дотримується й екс-очільник Харківської ОДА Ігор Райнін. "Ні, абсолютно [не вплине на ситуацію в Харківській області]. Тому що увага приділяється обороні Харківської області і на рівні регіональному, і на рівні національному", - запевнив чиновник.

У той же час, у зміні запобіжного заходу харківським сепаратистам проглядається тривожна тенденція. На тлі вбивства Мотороли, а також недавніх різких заяв Захарченка та інших ватажків самопроголошених республік експерти не виключають терористичні акти та диверсії за межами Донбасу. "Противник до цього завжди готовий. Теракти вони у нас влаштовували неодноразово. Згадаймо цілу терористичну війну в Харкові, коли російські спецслужби масово засилали туди агентів-терористів, траплялися численні вибухи, вбивали людей. Тобто, противник на це здатний, цього потрібно очікувати", - припустив журналіст Юрій Бутусов. Відповідно, такі одіозні "антимайданівці" як Спартак Головачев та Андрій Бородавка, які перебувають на волі, все ж таки становлять потенційну загрозу.

Зрозуміло одне, - без реформування судів, яке сьогодні саботує влада, питання реального покарання для злочинців залишається відкритим. Такої думки дотримується й очільник МВС. "На жаль, у нас дуже серйозні питання до суддівського корпусу", - зазначив міністр.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme