Кого в Харкові "злив" сепаратист Бородавка, щоб отримати умовний термін

Депортований з Москви Андрій Бородавка дуже швидко підписав угоду з прокурором, отримав умовний термін і вийшов на волю

Кого в Харкові "злив" сепаратист Бородав…

На Росії Бородавка щораз потрапляв у скандали з викраденням і розтратою пожертв на "русскую вєсну" в Харкові. Якби "гібридний журналіст" залишився на Росії, йому би загрожував тривалий строк ув’язнення.

Генезис Бородавки

З початку 2014 року Бородавка влився в рух прихильників "русской вєсни". У Харкові він був чи не єдиним журналістом, окрім російських "Лайфньюз", "Росія 24" та "НТВ", якому без проблем дозволяли працювати в таборі проросійських сепаратистів спочатку у підніжжя пам’ятника Леніну, пізніше – у двічі захопленій будівлі Харківської ОДА.

6-7 квітня 2014 року Бородавка разом із групою проросійських сепаратистів брав участь у захопленні будівлі Харківської ОДА, погромі на харківському телеканалі "АТН", масових заворушеннях на вулицях, що супроводжувалася побиттями активістів Євромайдану.

Кого в Харкові "злив" засуджених одіозний сепаратист Бородавка - фото 1

Після зламу ситуації та кількох викликів на профілактичні бесіди та допити до СБУ Бородавка підписав угоду про надання юридичної допомоги з харківським адвокатом Олександром Шадріним, який зараз представляє в суді більшість підозрюваних у сепаратизмі та тероризмі харків’ян, та, усвідомлюючи небезпеку для себе, у листопаді 2014-го втік на Росію. "У Росії я опинився 19 листопада 2014 року, приїхав для участі в першому "Антифашистському конгресі" на Поклонній горі", - скаже сам "гібридний журналіст" у ексклюзивному інтерв’ю "ТСН".

Із листопада 2014 по травень 2015 року Бородавка продовжував виступати на російських ЗМІ, критикуючи українську державність.

Бородавка. Повернення

Бородавку затримали 4 травня в Москві з офіційним формулюванням "за порушення правил міграційного законодавства Росії". Московський арбітражний суд 5 червня після розгляду касації (Бородавка не особливо прагнув повертатися та двічі оскаржував судове рішення) вирішив його депортувати.

На Росії прокуратура, знаючи про ставлення до Бородавки на батьківщині, запропонувала йому виїхати в якусь іншу країну СНД. Серед пропозицій був навіть виїзд до "ДНР" чи "ЛНР". Однак проросійський сепаратист обрав інший шлях – його юридично видворили в Азербайджан. Звідти він відлетів до Борисполя, де й був затриманий 3 липня.

Одразу після затримання Бородавки великий переляк спіткав багатьох харківських сепаратистів, які "залягли на дно" після перемоги Майдану. Навіть керівник руху "Оплот" Євген Жилін, якого обвинувачують у фінансуванні тероризму, обурювався з Росії: "Жахлива подія, що не має для мене пояснення. Видана людина, яка знає багатьох із ще вцілілого підпілля Харкова". Жилін навів лякливе СМС харківського сепаратиста.

Кого в Харкові "злив" засуджених одіозний сепаратист Бородавка - фото 2

Блискавичний суд

Кримінальне провадження стосовно Бородавки було відкрито тільки 31 травня 2016 року – через півтора роки після вчинення ним злочинів і тільки після інформації з сепаратистських сайтів про те, що "гібридного журналіста" депортують.

Бородавку затримали 3 липня у Борисполі, а вже 29 липня у Харкові суд визнав його винним у посяганні на цілісність і незалежність України, а також у публічних закликах та розповсюдженні матеріалів із закликами до вчинення таких дій (ч.1 ст.110 КК України). Суд призначив чоловіку покарання у вигляді позбавлення волі на 3 роки з випробувальним терміном на 2 роки.

Цікава деталь – Бородавка співпрацював зі слідством і підписав угоду з прокурором.

Кого в Харкові "злив" засуджених одіозний сепаратист Бородавка - фото 3

Кого в Харкові "злив" засуджених одіозний сепаратист Бородавка - фото 4

Кого "злив" Бородавка

За сказаними в інтерв’ю "ТСН" словами самого Бородавки, на Росії він займався "інформаційно-аналітичною роботою". Аж раптом йому стало відомо, що "протестні акції справді підтримуються, плануються та фінансуються з Москви". Обвинувачений розповів відому й раніше версію. Однак мотиви його повернення в Україну залишаються досі невідомили.

"Протестні акції в Харкові та південному ході України. І курує все це Адміністрація президента Російської Федерації, а конкретно, там є таке Управління з соціально-економічних відносин з країнами СНД. Там я просто побачив всю цю кухню", - сказав Бородавка.

Він назвав двох кураторів "українського питання" у Кремлі – депутат Держдуми Росії, спеціаліст по гарячих точках Близького Сходу та Північного Кавказу Михайло Маркелов, а також перший заступник помічника президента РФ Владислава Суркова (натхненник проекту "Новоросія") Інал Ардзінба, який опікується, за відомостями українських силовиків, проектами "ДНР", "ЛНР" та "Бесарабська народна республіка".

Розповів Бородавка і про роль сина затриманої комуністки й екс-депутата Алли Александровської Олександра у подіях останніх двох років у Харкові. За відомостями Бородавки, Александровський-молодший проживає в Бєлгороді та контактує з терористичною групою "Харківські партизани", харків’янином Олегом Собченком.

"Він досить часто буває в Москві, має безпосередній контакт із працівниками Адміністрації президента", - сказав "гібридний журналіст".

Кого в Харкові "злив" засуджених одіозний сепаратист Бородавка - фото 5

На фото: Олександр Александровський

За відомостями слідства, через Александровського в Харків надходить фінансування на проведення масових акцій протесту протягом останніх двох років.

Адвокат Александровської Шадрін також припускає, що Бородавка свідчить проти комуністки, яку обвинувачують у підкупі депутатів міськради на Харківщині та в посяганні на територіальну цілісність і не залежність України. За його словами, 22 червня в закритому засіданні Апеляційного суду Харківської області, де слухалася скарга на обрання Александровській міри запобіжного заходу, був представлений один засекречений свідок, який давав такі ж свідчення, як Бородавка в сюжеті "ТСН". "Це наше припущення, що той, "залегендований" під іншими анкетними даними свідок, є Андрій Бородавка, оскільки він дає такі ж саме свідчення, як у сюжеті "ТСН"", - сказав Шадрін.

Адвокат зазначив, що свідчення були письмовими, чоловік у зал суду не приходив. Бородавка у матеріалах, які бачив захист Александровської, не фігурує. Однак повне відкриття матеріалів провадження сторонам процесу відбудеться тільки після завершення слідства.

Поінформоване ж джерело у правоохоронних органах стверджувально говорить, що свідчення в суді 22 червня проти комуністки давав не Бородавка. Однак правоохоронці визнають, що Бородавка "дуже допоміг слідству", його інформація більшою мірою стосується схем організації підривної роботи ззовні. "Це не конкретні кримінальні провадження, а загальне розуміння оперативної обстановки – наміри, схеми", - наголосив співрозмовник агентства.

За його словами, на сьогодні на Харківщині немає ніякого організованого підпілля, про яке пише Жилін і яке міг би викрити Бородавка. "Більш-менш організоване "підпілля" знищене. Організацій у чистому вигляді не існує. Є люди, які ходили на мітинги, є співчуваючі. Хто брав участь у вибухах, терактах, захопленнях – засуджені. Багато з них обміняні", - наголошує співрозмовник.

Чи має Бородавка достовірну інформацію про участь конкретних осіб у злочинах, невідомо. Однак після повернення "з протилежного боку" будь-які його свідчення можуть бути настільки ж корисними для слідства, як і сумнівними.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme