У Харкові встановили таблічки з QR-кодами на "німецьких" будівлях

Проект зі створення QR-гіда реалізований в рамках Тижнів Німеччини в Україні

У Харкові встановили таблічки з QR-кодам…

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської міськради, QR-гід розповідає про історію десятка харківських будівель, в яких в різні часи жили і працювали німецькі промисловці і дипломати.

За вдіомостями міськради, QR-код встановили на двох будинках, де в різні роки перебувало німецьке консульство - в 1912 році по вул. Сумській, 43 і в 1920-1930-х роках - по вул. Сумській, 54. Також відзначена будівля на розі вулиць Свободи й Алчевських, в якій розташовувалися Будинок інженерів заводу "Гельферіх-Саде" і заснована в 1902 році аптека Вільгельма Мільфорта. QR-код отримав також пологовий будинок №2 по пр. Московському, 145/2, який в 1902 році був відкритий як Жіноча лікарня ім. Жозефіни Гельферіх. Відзначені табличками й особняки по вул. Сумській, 3 та 11, де напередодні Першої світової війни були ресторани німецького підданого Карла Крекера.

У Харкові встановлено таблічки з QR-кодами на будівлях, пов'язаних із німцями - фото 1

Також QR-коди встановили на будинках фон Дітмара на Куликівському узвозі, 7 і Германа Гельферіха, брата промисловця Максиміліана, по вул. Пушкінській, 70; на колишньому кондитерському магазині Жоржа Бормана - "Ведмедику" на Майдані Конституції. Також табличка з кодом з'явилася на першій будівлі Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна по вул. Університетській, 16 - адже 18 з 29 перших його викладачів були німцями, а підбирали перший професорський склад Йоганн Вольфганг Гете та німецькі знавці античності Крістіан Гейне і Фрідріх Фольф.

QR-коди ведуть на веб-портал "MoreInfo" з інформацією про кожну з будівель і особливості епохи, у яку вони були побудовані.

Ще один QR-код планується встановити на будинку по пл. Поезії, 2, де раніше розташовувалася німецька кірха.

Проект зі створення QR-гіда реалізований в рамках Тижнів Німеччини в Україні.

Відкриття QR-гіда відбулося 23 жовтня під час фестивалю "День однієї вулиці", який пройшов на вул. Університетській. В рамках фестивалю відбулися лекції, виставки, квести, флеш-моби, лицарські турніри, екскурсії в губернаторський палац, Олександрівську дзвіницю Собору Успіння Пресвятої Богородиці, бібліотеку університету ім. Каразіна. Крім того, харків'янам розповіли, яку роль зіграли німці в історії міста.

Все новости Харькова читайте на Depo.Харьков

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme