У Харкові відкрили дві меморіальні дошки

У місті увічнили пам'ять державного діяча Польщі Юзефа Пілсудського та Героя Радянського Союзу Мілі Фельзенштейна

У Харкові відкрили дві меморіальні дошки…

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської міськради, меморіальну дошку державному і політичному діячеві Польщі Юзефу Пілсудському відкрили вчора, 15 листопада на будівлі Української інженерно-педагогічної академії на вул. Університетській, 16. В Харківському імператорському університеті, перша будівля якого розташовувалася на вул. Університетській, Юзеф Пілсудський навчався на медичному факультеті в 1885-1886 роках.

Пілсудський став главою польської держави 11 листопада 1918 року, коли завершилася Перша світова війна і після 123 років поділу Польщі між Пруссією, Росією і Австрією країна знову з'явилася на карті Європи. За його дорученням у Варшаві було сформовано перший демократичний уряд.

"Юзеф Пілсудський - перший державний діяч, який заявив, що Україна повинна бути незалежною. Сьогодні це дуже значущі слова для кожного українця. Харків тісно пов'язаний з Польщею, ми цінуємо дружбу наших країн, побратимські відносини з містом Познань і співробітництво з іншими польськими містами", - зазначив на церемонії відкриття меморіальної дошки перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов.

У церемонії також взяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло, який сказав: "Це дуже емоційний день для мене. Батько моєї матері дружив з Юзефом Пілсудським. Я сердечено вдячний всім, хто допоміг зробити все, щоб ця меморіальна дошка з'явилася на цій будівлі".

Меморіальноа дошка Герою Радянського Союзу Мілі Фельзенштейну відкрита на будинку по Гімназійній набережній, 18, де він жив. Вона встановлена в рамках програми "Пам'ятаємо Героїв", яку реалізують Харківський музей Голокосту і Харківський обласний комітет "Дробицький яр". Це вже десята меморіальна дошка, яку встановили в місті ці організації.

Восени 1943 року командир кулеметного взводу Фельзенштейн відзначився в операції з захоплення плацдарму на Кримському півострові в районі Ельтігена під Керчю. У ніч на 1 листопада частини Червоної Армії мали подолати Керченську протоку шириною в 35 км. В умовах сильного шторму, артилерійського і мінометного обстрілу противника катер, на якому знаходився взвод Фельзенштейна, не міг пришвартуватися. Бійці на чолі з командиром пострибали у воду і, діставшись до берега, змусили гітлерівців відступити. Відбивши чимало контратак, кулеметний взвод разом із іншими підрозділами батальйону закріпився на захопленій ділянці. Через два тижні Мілі Фельзенштейну було присвоєне звання Героя Радянського Союзу.

Ініціатори встановлення дошки також планують незабаром встановити меморіальні дошки правозахиснику Петру Григоренкові, до 110-тої річниці від дня його народження, і математику Науму Ахієзеру, 115-річчя якого відзначалося цього року.

Все новости Харькова читайте на Depo.Харьков

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme