Харківські авіабудівельники наростили обсяги виробництва

Компанія "FED" завершила перше півріччя 2016 року з індексом промислового виробництва у 103%

Про це повідомили Depo.Харків у прес-службі компанії "FED" (ПАТ "ФЕД").

За відомостями прес-служби, диверсифікація продуктової лінійки дозволила компанії вийти на ринки країн Євросоюзу, Китаю, який ухвалив державну програму розвитку авіації. У той же час Україна залишається головним ринком збуту продукції компанія "FED".

Політика виробничо-економічної диверсифікації дала свої плоди. Уже в третьому і четвертому кварталі компанія "FED" вдалося заповнити портфель замовлень. Пріоритетними в 2016 році є програми з виробництва агрегатів системи штурвального управління, гідросистеми і системи енергозабезпечення борту транспортного літака АН-178 для Азербайджану. Також продовжиться реалізація проекту з виробництва українського газотурбінного авіаційного двигуна АІ-450С для австрійського легкомоторного літака DART-450. В рамках цього проекту компанія "FED" поставить паливні агрегати НД450МТ і РО450 для двигуна АІ-450 виробництва ВАТ "Мотор Січ". Крім спільного проекту з виробництва газотурбінного авіаційного двигуна АІ-450С, компанія "FED" поставляє для "Мотор Січ" авіаційні агрегати для двигуна АІ-322.

"Ми тісно працюємо з ВВС Україна і в цьому року запланована поставка різних авіаційних агрегатів для потреб української авіації. Також активно розвивається співпраця компанії "FED" з Китаєм, який запустив ряд авіаційних програм. У цьому році запланована поставка елементів прокачування вузлів агрегатів для авіаційних підприємств Китаю. Зокрема, це агрегати: ZC12A, HM9, HM15, HT3014, HP17\170. Ці програми нові, мають тривалий цикл виготовлення. Сьогодні вони на стадії підготовки запуску в серійне виробництво", - повідомив заступник голови правління з виробництва і логістики компанії "FED" Олександр Попов.

У цьому році в компанія "FED" планує завершити будівництва складального і випробувального цеху. Будівництво нових виробничих майданчиків пов'язано з ростом авіаційних програм у 2017 році у партнерів компанії, що в свою чергу спричинить розширення лінійки продукції, що випускається, створення нових робочих місць.

Виконання інвестиційного плану на 2016 рік було ускладнено зміною процедури ввезення на територію України високотехнологічного обладнання. Проблему вдалося вирішити за сприяння Міністерства закордонних справ і Адміністрації Президента України.

"План закупівель на 2016 рік був затверджений ще в 2015 році. Був сформований інвестиційний портфель і перелік обладнання, внесені передоплати і поставки почалися ще в 4 кварталі 2015 року. У 2016 році у зв'язку з тим, що ми знаходимося в безпосередній близькості до зони АТО європейські органи, що регулюють експорт високотехнологічного обладнання, наклали мораторій на експорт в Україну. Нам треба було 4 місяці, щоб вирішити цю проблему. Необхідні папери були підписані в квітні 2016 року під час офіційного візиту Президента України Петра Порошенка до Швейцарії. Портфель нових замовлень на 2017 рік вже формується. Два великих контракти були підписані в червні. Думаю, що наступний рік компанія "FED" буде істотно завантажена новими замовленнями, і це крім випуску серійної продукції", - висловив упевненість заступник голови правління компанія "FED" Олександр Попов.

Все новости Харькова читайте на Depo.Харьков

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme